تجهیزات تهویه مطبوع نظریان

جستجو

وبلاگ

سیکل تبرید چیست؟

سیکل تبرید چیست؟

سیکل تبرید به فرایندی اطلاق میشود که در آن یک سیال مانند هوا یا آب بوسیله یک ماده مبرد مانند فریون سرد میشود. هدف از انجام این عمل کاهش دمای یک محیط مانند اتاق یا محفظه یخچال است.

پمپ دان کولر گازی

پمپ دان کولر گازی

این عمل زمانی انجام می‌شود که قصد جابجایی کولرگازی از محلی به محل دیگر رادارید یا اینکه کولر اگر به هر دلیلی نیاز به تعمیرات داشته باشد می‌توانید با استفاده از این روش تمامی گاز موجود در کولرگازی را در کندانسور جمع‌آوری کرده تا هنگام نصب کولر گازی بعد از تعمیرات بتوانید به راحتی از آن استفاده نمایید

تونل انجماد چیست؟

تونل انجماد چیست؟

تونل انجماد یک فضای بسته یا سالن با دمای بسیار پائین -30 تا -60 درجه سلسیوس است که از آن برای منجمد کردن مواد غذایی استفاده میشود.

اواپراتور چیست؟

اواپراتور چیست؟

اواپراتور یکی از بخشهای اصلی دستگاه های برودتی است که با جذب گرمای محیط باعث ایجاد سرما میشود. اواپراتورها انواع مختلف دارند که مکانیزم عملکرد هر یک بر حسب نوع کاربرد متفاوت است.

طرز کار چیلر تراکمی

طرز کار چیلر تراکمی

چیلر تراکمی بر اساس سرد کردن آب و پمپاژ آب سرد شده به واحدهای مورد نیاز است.اواپراتور به عنوان مبدل حرارتی دمای آب یا هوا را کاهش میدهد و این سیکل باعث سرد شدن واحدهای مد نظر نظیر نظیر ساختمان و ماشین آلات صنعتی میشود.

کولر گازی و تجهیزات تهویه مطبوع نظریان